Bieg Małego Dąbrowskiego – wyniki

Już podczas planowania II edycji Biegu gen Jana Henryka Dąbrowskiego zapadła decyzja, że w październiku 2016 roku odbędą się także biegi skierowane do najmłodszych. W roku 2015, podczas I edycji zawodów, udział wzięło 62. przedszkolaków i uczniów; w tegorocznej edycji liczba ta podwoiła się i na starcie stanęło aż 113. małych biegaczy!

Honorowy patronat nad biegami dla dzieci 1 października objął poseł na Sejm RP Piotr Król. Zawody w Zielonce pod patronatem Aktywnej Bydgoszczy rozpoczęły się o godz. 11:30. Dzieci rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych na czterech dystansach:
D1 2-5 lat – ok. 100 m,
D2 6-8 lat – ok. 200 m,
D3 9-12 lat – ok. 300 m,
D4 13-15 lat – ok. 400 m.

Najliczniejszą grupę stanowiła kategoria D2 – w sumie 55. dzieci. W pierwszej grupie D1 doliczyliśmy się 32. biegaczy, natomiast w kategorii najstarszej pojawiło się 5 chłopców.
W każdej kategorii nagrodzeni zostali: 3 najszybsze dziewczynki i 3 najszybszych chłopców  – w sumie wyłoniliśmy aż 21 laureatów „Biegu Małego Dąbrowskiego”! Statuetki okolicznościowe ufundowało Biuro Rachunkowe GUNTHER (www.gunther.com.pl), zaś nagrody, w tym m.in. kolorowanki, zabawki, kupony rabatowe, kartki pocztowe, naklejki, odblaski, breloki, słodycze i napoje, dostarczyli: poseł Piotr Król, FOTOJOKER.pl, PARK 17 – centrum zabaw i trampolin w Bydgoszczy, Sklep INGA z Białych Błot, Phila Service wraz z Zarządem Polskiego Związku Filatelistów, XT24.eu – odzież reklamowa, Sklep ABC Ciele (ul. Kościelna), ZAZ „OSiR” Białe Błota, LP Nadleśnictwo Bydgoszcz, Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, Kontbud – Osiedle Zakontek w Zielonce i Nasze Białe Błota.

Organizacją biegu na ulicy Jaworowej zajął się trener Dariusz Porbes z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Zielonka (www.orlikzielonka.pl). Trasę biegów dla dzieci wyznaczył doświadczony biegacz Mariusz Kryske.

Wyniki II Biegu dla Dzieci 01.10.2016 r. w Zielonce pn. „Bieg Małego Dąbrowskiego”:

KATEGORIA D1 (2-5 lat)
Dziewczynki:
I miejsce: Alicja Iwaszko
II miejsce: Maja Grochowalska
III miejsce: Maria Lauterbach
Chłopcy:
I miejsce: Maksymilian Quaas
II miejsce: Hubert Kamiński
III miejsce: Mikołaj Quaas

KATEGORIA D2 (6-8 lat)
Dziewczynki:
I miejsce: Leonia Topczewska
II miejsce: Agata Gierszewska
III miejsce: Martyna Szysler
Chłopcy:
I miejsce: Marcin Tomaszek
II miejsce: Rafał Woźniak
III miejsce: Bartosz Rybarczyk

KATEGORIA D3 (9-12 lat)
Dziewczynki:
I miejsce: Otylia Janka
II miejsce: Julia Brucka
III miejsce: Zuzanna Stanecka
Chłopcy:
I miejsce: Milan Jasiecki
II miejsce: Mateusz Ornatowski
III miejsce: Piotr Jaroszewicz

KATEGORIA D4 (13-15 lat)
Chłopcy:
I miejsce: Igor Prokopowicz
II miejsce: Michał Jaroszewicz
III miejsce: Olaf Stokowiec

Relację fotograficzną z Biegu dla Dzieci w Zielonce znajdziecie w albumach
Marta Badtke: https://www.facebook.com/PiotrKrol1974/posts/1082397748509030
Robert Majewski: https://www.facebook.com/robmajpl/photos/?tab=album&album_id=558357191034175
Jarek Sobolewski: https://www.facebook.com/BiegDabrowskiego/photos/?tab=album&album_id=1196028653816628
oraz
Metropolia Bydgoska: http://metropoliabydgoska.pl/mali-i-duzi-pobiegli-w-zielonce-zdjecia/
a także na filmie Filmyflash https://www.youtube.com/watch?v=tWre35p8A28

Fot.: K. Czajkowski, M. Majewski

Rejestracja