Dojazd

Do Zielonki położonej w gminie Białe Błota, 12 km na południe od Bydgoszczy, dotrzeć można na kilka sposobów. Poniżej podajemy możliwości dotarcia do Zielonki z Bydgoszczy, ponieważ wg listy startowej to z Bydgoszczy właśnie przybędzie najwięcej biegaczy!

AUTOBUSEM KURSOWYM

Do Zielonki dociera międzygminna linia MZK 91 i 96. Wysiadamy na przystanku Zielonka-Bocianowo.

91 w sobotę

 

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY 91 na stronie ZDMiKP: http://zdmikp.bydgoszcz.pl/rozklady/paczka/0091/w.htm

96 w sobotę

 

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY 96 na stronie ZDMiKP: http://zdmikp.bydgoszcz.pl/rozklady/paczka/0096/w.htm

AUTEM

1. w kierunku na Brzozę
Wyjazd z Bydgoszczy ulicą Jana Pawła II w kierunku Lotniska/Makro. Prosto (kierunek: Konin) aż do pierwszych świateł. Na światłach w prawo – prowadzi znak drogowy na „Przyłęki, Zielonka, Ciele –>”. Dalej prosto aż do firmy Suder&Suder (charakterystyczny kolor budynku: niebiesko-czerwony) po lewej stronie drogi. Za firmą jest skręt w lewo do Zielonki (znak na Prądki). Przy figurze Matki Boskiej prosto (ul. Bydgoska), a następnie w lewo w ul. Jaworową.
Bydgoszcz-Zielonka
2. w kierunku na Białe Błota
Wyjazd z Bydgoszczy ulicą Szubińską w kierunku Białych-Błot do Trzcińca. Tuż za WZL i wyjazdem z Bydgoszczy jest pas do skrętu w lewo oznaczonego znakiem „<– Trzciniec”. W Trzcińcu, wg znaków drogi z pierwszeństwem, aż do drogi S5 (tunelu). Przejazd pod tunelem, pod drogą S5. Za tunelem skręcamy w lewo i dalej prosto aż do firmy Suder&Suder (charakterystyczny kolor budynku: niebiesko-czerwony), znajdującej się po prawej stronie drogi. Przed firmą Suder&Suder jest skręt w prawo do Zielonki (znak drogowy kieruje do Prądek).  Przy figurze Matki Boskiej prosto (ul. Bydgoska), a następnie w lewo w ul. Jaworową.

ROWEREM

Droga rowerowa do Zielonki (z Bydgoszczy ok. 12 km) prowadzi przez las za lotniskiem lub przez ścieżkę pieszo-rowerową przez miejscowość Trzciniec.

 

Brunei_road_sign_-_Parking.svg

PARKINGi – bezpłatne dla uczestników Biegu Dąbrowskiego, znajdować będą się na drogach Zielonki. PROSIMY NIE PARKOWAĆ NA ULICY JAWOROWEJ w Zielonce, ponieważ wzdłuż drogi biegnie trasa biegu dla dzieci, NW i biegu dla dorosłych.

 

 

 

 

Rejestracja