FAQ

Kiedy i gdzie organizowany jest Bieg Dąbrowskiego?

Start i meta Biegu gen. J.H. Dąbrowskiego znajdują się w Zielonce przy ul. Jaworowej. Start główny (bieg 10 km) odbędzie się o godz. 13:30 dnia 29.09.2018, w sobotę. O godzinie 13:00 startują chodziarze (Nordic Walking). Start biegów dla dzieci godz. 11:30 w tym samym miejscu. Biuro Zawodów w Zielonce w Świetlicy Wiejskiej na ul. Jaworowej 2 (w pobliżu startu/mety) czynne będzie 29.09.2018 r. od godziny 10:00.

Dlaczego Bieg Dąbrowskiego?

Ponieważ Generał Jan Henryk Dąbrowski w czasie Powstania Kościuszkowskiego, dokonał czynów wielkich: wyszedłszy zwycięsko z bitwy pod Łabiszynem 28/29.09.1794 roku, po 2 dniach wyzwolił spod panowania pruskiego miasto Bydgoszcz. Zwycięstwo pod Łabiszynem i wyzwolenie Bydgoszczy, mimo że było krótkotrwałym tryumfem nad zaborcą, miało wielki wpływ na kształtowanie świadomości narodowej następnych pokoleń Polaków. Upamiętnienie tych wydarzeń to cel Biegu gen. J.H. Dąbrowskiego, który jednocześnie oficjalnie towarzyszy wydarzeniu „Rocznicy Wkroczenia Wojsk Powstania Kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze”.
Przemarsz wojsk Powstania Kościuszkowskiego przez Kujawy i Pomorze, wspomagany Biegiem Dąbrowskiego, będą odbywały się każdego roku na przełomie września i października, pomagając integrować środowiska lokalne i biegowe, a przede wszystkim, by spełniać swój główny cel: mają być patriotyczną lekcją historii.

Jak zapisać się na Bieg?

Skorzystaj z formularza online: REJESTRACJA

Formularz będzie aktywny do 21 września 2018 r. do godz. 23:59 lub do wyczerpania limitu. Po tym terminie zapisanie się na bieg będzie możliwe w Biurze Zawodów, pod warunkiem wolnych miejsc.

Co zawiera Pakiet Startowy?

W pakiecie znajdziecie: numer startowy, chip do zwrotu, woda, ubezpieczenie NW, opieka medyczna, a po biegu medal, posiłek i napoje.

Odbiór pakietów startowych

Pakiety Startowe będzie można odbierać w Biurze Zawodów 29.09.2018 r. w Zielonce od godz. 10:00.

Jak dotrzeć do Biura Zawodów w Zielonce?

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w pobliżu startu-mety przy ul. Jaworowej w Zielonce.
Wszelkie wskazówki dotyczące dojazdu i parkingu znajdują się TUTAJ
Czy można zarejestrować do biegu się w Biurze Zawodów?
Tak, jeśli zostaną wolne miejsca na liście startowej. Zapisy będą przyjmowane w Biurze Zawodów, w dniu startu 29 września br. 75 zł płatne gotówką.

W jaki sposób będzie wykonywany pomiar?

Pomiar elektroniczny przy pomocy chipów zwrotnych.

O której planowane jest zakończenie biegu?

Planujemy dekoracje ok godz. 15:30. Godzina ta może ulec przesunięciom.

Program biegu dostępny jest TUTAJ

Jak zostać Partnerem Biegu?

Napisz do organizatora Biegu. Mamy mnóstwo pomysłów i ciekawą ofertę dla Patronów i Partnerów!

Czy bieg jest ubezpieczony?

Tak jest! Uczestnicy Biegu (zawodnicy i wolontariusze) zostali ubezpieczeni.

Czy nieletni mogą wziąć udział w Biegu?

W biegu głównym 10 km mogą wziąć udział biegacze od lat 16. W biegu dla dzieci, poprzedzającym bieg główny od 0-12 lat.  Do uczestnictwa w biegu wymagana jest zgoda rodziców.

Po jakie nawierzchni prowadzi trasa Biegu?

Ok. 10 kilometrów przełajem po drogach wiejskich Zielonki–>Prądek–>Zielonki w większości przebiega po naturalnych nawierzchniach. Będą odcinki asfaltowe, betonowe i utwardzone kamieniami lub kruszywem betonowym. Trasa wiedzie przez wsie, pola, łąki i lasy.

Ile kosztuje udział w Biegu?

Opłata Rejestracyjna wynosi:

a. 50 PLN od uruchomienia rejestracji do dnia 21.09.2018 r.;
b. 75 zł w dniu Biegu 29.09.2018 r. (w Biurze Zawodów w Zielonce).

Czy można biec z kijkami lub psem?

Można wziąć udział z kijkami Nordic Walking – dla tych uczestników odbędzie się nieklasyfikowany II Rajd Drogą Generała w ramach IV Bieg Dąbrowskiego. Bieg z wózkiem dziecięcym, z psem – na własną odpowiedzialność. Zdaniem organizatora trasa nie jest dostosowana do biegu z wózkiem dziecięcym oraz dla osób poruszających się na wózkach. 

Jak skontaktować się z organizatorem?

www.facebook.com/biegdabrowskiego

Rejestracja