O biegu

Pomysłodawcą i organizatorem trzech edycji Biegu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego jest Aldona Rybka, redaktor lokalnego portalu Nasze Białe Błota www.naszebialeblota.pl i administrator www.facebook.com/naszebialeblota. Czwarta edycja Biegu w roku 2018 zorganizowana zostanie przez Stowarzyszenie Nasza Zielonka.

Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki, ok. 12 km od Bydgoszczy, który odbywa się w rocznicę zwycięskich bitew Generała pod Łabiszynem i Bydgoszczą na przełomie września i października jako oficjalna impreza towarzysząca „Rocznicy Wkroczenia Wojsk Powstania Kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze”.

W Biegu mogą wziąć udział biegacze od 16 roku życia. Organizator przewiduje klasyfikację generalną (open) oraz klasyfikację drużynową. Przed biegiem głównym odbędzie się bieg dla dzieci: „Bieg Małego Dąbrowskiego” w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Od III edycji odbywa się także marsz NW pod nazwą „Marsz Nordic Walking Drogą Generała” – bez klasyfikacji miejsc.

Wszyscy Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a ci, którzy ukończą Bieg – wyjątkowy pamiątkowy medal. Po przybyciu na metę na uczestników Biegu czekać będzie posiłek regeneracyjny. Punkty z wodą na trasie biegu głównego znajdować się będą ok. 5-6 km na trasie oraz na mecie.

Zapoznaj się z: REGULAMINEM BIEGU DĄBROWSKIEGO

FB: www.facebook.com/biegdabrowskiego 

 

 

 

Rejestracja