O biegu

Pomysłodawcą i organizatorem Biegu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego jest Aldona Rybka, redaktor lokalnego portalu Nasze Białe Błota www.naszebialeblota.pl i administrator www.facebook.com/naszebialeblota

Bieg Dąbrowskiego to bieg przełajowy na dystansie 10 kilometrów, po drogach gminnych sołectw Zielonka i Prądki, ok. 12 km od Bydgoszczy, który odbywa się w rocznicę zwycięskich bitew Generała pod Łabiszynem i Bydgoszczą na przełomie września i października jako oficjalna impreza towarzysząca „Rocznicy Wkroczenia Wojsk Powstania Kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze”.

W Biegu mogą wziąć udział biegacze od 16 roku życia. Organizator przewiduje klasyfikację generalną (open), która wyłonić ma aż dwunastu laureatów: 6 kobiet i 6 mężczyzn oraz klasyfikację drużynową (3 miejsca), a także klasyfikację służb mundurowych (indywidualnie i drużynowo). Przed biegiem głównym odbędzie się bieg dla dzieci: „Bieg Małego Dąbrowskiego” w kilku kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Od III edycji odbywa się także marsz NW pod nazwą „Marsz Nordic Walking Drogą Generała„.

Wszyscy Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, a ci, którzy ukończą Bieg – wyjątkowy pamiątkowy medal. Po przybyciu na metę na uczestników Biegu będą czekały dodatkowe nagrody i posiłek regeneracyjny. Punkty z wodą na trasie biegu głównego znajdować się będą ok. 5-6 km na trasie oraz na mecie.

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Partnerów

Zapoznaj się z: REGULAMINEM BIEGU DĄBROWSKIEGO

FB: www.facebook.com/biegdabrowskiego 

Zapisy: www.elektronicznezapisy.pl

 

 

 

Rejestracja